×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۷ دلو - ۱۳۹۸  
true
true
پرسش بی پاسخ محمد محقق از اشرف غنی

محمد محقق معاون دوم تکت انتخاباتی محمد حنیف اتمر گفت: نیاز است تا اجماعی به وجود بیاید تا یک حکومت سرپرست ایجاد شود، اما غنی می‌خواهد هم حکومت کند، هم انتخابات برگزار کند و هم تقلب راه‌اندازی کند تا یک دوره دیگر را برای خود زمینه‌سازی نماید.
محقق با اشاره به فساد‌های اخلاقی در ارگ، افزود: رشوت جنسی از موضوعاتی است که به‌تازگی رونما شده و چوکی‌های انتخابی و انتصابی در بدل رشوت جنسی داده می‌شود که این تعرض صریح به مال، ناموس و حیثیت مردم است.
ایشان، پیرامون تلاش‌های زلمی خلیل زاد در مورد صلح افغانستان تصریح کرد: ما از تلاش‌های خلیل زاد استقبال می‌کنیم، اما اینکه به کجا منجر می‌شود، با لجاجت‌هایی که در بین است، زیاد امیدواری باقی نمانده است.
آقای محقق همچنان افزود: اختلافات بین ارگ و نامزدان ریاست جمهوری ناشی از این است که غنی می‌خواهد به گونه یک‌جانبه به حکومت غیرقانونی خود ادامه دهد، درحالی‌که مطابق با ماده ۶۱ قانون اساسی موعد کاری حکومت در اول ماه جوزا تمام‌شده و باید انتخابات برگزار شود و اگر انتخابات بنا بر دلایلی برگزار نشود، باید راه‌حلی پیدا شود که همه موافق باشند. حکومت فعلی می‌گوید که انتخابات برگزار نشده و من به کارم ادامه می‌دهم. سؤال اینجاست که چرا انتخابات را برگزار نکردید؟
محقق اظهار داشت؛ نیاز است تا اجماعی به وجود بیاید تا یک حکومت سرپرست ایجاد شود، اما غنی می‌خواهد هم حکومت کند، هم انتخابات برگزار کند و هم تقلب راه‌اندازی کند تا یک دوره دیگر را برای خود زمینه‌سازی نماید.

true
کلمات کلیدی :

این مطلب بدون کلمات کلیدی می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید نظر خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس ایمیل شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false