×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۷ دلو - ۱۳۹۸  
true
true
امریکا ۲۹ میلیون دالر برای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان کمک کرد

جان بس،‌ سفیر ایالات متحده امریکا در کابل در یک پیام تصویری، از نهایی شدن بودیجه انتخابات افغانستان ابراز خرسندی نموده و گفته است که این کار ایالات متحده امریکا را قادر میسازد تا ۲۹ ملیون دالر را برای موفقیت انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بپردازد.
وی همچنان تاکید کرد که ایالات متحده امریکا متعهد است که مصارف ناظران داخلی را نیز تمویل کند تا از این طریق مردم افغانستان مطمین شوند که چگونگی روند انتخابات و نتایج انتخابات با اعتبار خواهد بود.
جان بس در پیامش گفته است که برای شفافیت و اعتبار بیشتر پروسه انتخابات توقع دارد کارمندان بیشتر در کمیسیون مستقل انتخابات استخدام شوند و آموزش ببینند، لست رای دهنده‌گان اصلاح شده و به زودترین فرصت اعلام شود و دستگاه‌های بایومتریک و سایر موارد مورد نیاز فراهم گردد.
سفیر امریکا در پیامش تاکید کرده است که نامزدان انتخابات ریاست جمهوری به قوانین افغانستان احترام گذاشته از امکانات و تسهیلات دولتی برای مبارزات انتخاباتی استفاده نکنند و زمینه مداخله مقام‌های حکومتی و استفاده از منابع دولتی باید محدود گردد.
وی همچنان تصریح کرده است که استفاده از منابع دولتی مانند استخدام افراد، پول، اعمال صلاحیت ها و فعالیت‌های که به نحوی کمپاین شمرده میشود، توقف یابد.
جان بس همچنان گفته است که کمیسیون مستقل انتخابات باید مردم ارتباط نزدیک برقرار نموده از جریان آماده‌گی ها برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری برای مردم آگاهی دهند.
این در حالی است که چندروز پیش کمیسیون انتخابات کشور اعلام کرد که وزارت مالیه بخش بزرگی از بودیجه مورد نیاز انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را آماده کرده است.

true
کلمات کلیدی :

این مطلب بدون کلمات کلیدی می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید نظر خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس ایمیل شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false