×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۶ عقرب - ۱۳۹۸  
true
true
ترورهای هدفمند علمای دینی و خاموشی دولت

در روزهای گذشته، مقامات امنیتی ولایت ننگرهار از ترور قاری هدایت الله هجران مدیر حج و اوقاف ولایت ننگرهار از سوی افراد ناشناس خبر دادند.
به گزارش رسانه های محلی، آقای هجران در حالی به قتل رسید که عبدالظاهر حقانی رییس پیشین حج و اوقاف ولایت ننگرهار نیز در انتهای سال گذشته در مقابل درب ریاست حج و اوقاف ولایت ننگرهار به همراه چندین نفر دیگر توسط جنایتکاران داعشی به قتل رسیدند.
آقای حقانی یکی از منتقدان سرسخت داعش بود و بارها اقدامات نیروهای خارجی و برخی حلقات ارگ ریاست جمهوری در مقابله با داعش را زیر سوال برده بود.
از دیگر موارد مهم نیز می توان به ترور مولوی صفی الله حنیفی یکی دیگر از علماء دینی و رییس شورای علماء دینی ولایت ننگرهار در ۲۱ جوزا سال‌جاری اشاره کرد.
گروه تروریستی داعش به دلیل اختلافات و خصومت های مذهبی با علماء دینی که در این ولایت دارند، آنان را کافر خوانده و واجب القتل می دانند.
متاسفانه، با وجود ادعای ارگ ریاست جمهوری، پیرامون تامین امنیت در این ولایت، لیکن روز به روز بر تهدیدات امنیتی علیه علماء دینی و بزرگان قومی این ولایت اضافه شده و ترور افراد با نفوذ و خصوصا علماء دینی و مذهبی در این ولایت در حال تبدیل شدن به یک خبر عادی می باشد.
کارشناسان معتقدند که این اتفاقات تلخ و بی توجهی دولت اشرف غنی به ضرورت حفاظت از شخصیت های مهم مذهبی و ترور هدفمند افراد مخالف دولت این ادعای ظاهر قدیر معاون ولسی جرگه را در ذهن ایجاد می سازد که اشرف غنی در یک تعامل دوسویه با داعش قرار دارد.

true
کلمات کلیدی :

این مطلب بدون کلمات کلیدی می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید نظر خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس ایمیل شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false