×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۰ قوس - ۱۳۹۸  
true
true
پس از ۱۸ برای اولین بار شبکه های مخابراتی در بلخ تهدید شدند

برای دومین شب (یک‌شنبه شب ۳۰سرطان) شماری از شبکه‌های مخابراتی به علت آنچه که تهدیدهای امنیتی گفته‌اند خدمات شان را در مزارشریف قطع کرده‌اند.
در پی‌ این کار، مقام‌های محلی بلخ نماینده‌گی‌های شبکه‌های مخابراتی را در اعتراض به این‌کارشان مهر و لاک کردند.
مقام‌های محلی بلخ می‌گویند تا زمانی که شبکه‌های مخابراتی تعهد نکنند که به گونۀ بیست و چهار ساعت خدمات انجام می‌دهند، اجازۀ فعالیت را به آن‌ها نمی‌دهند.
شبکه‌های مخابراتی افغان‌بیسیم، اتصالات، روشن و ام‌تی‌ان چهار شبکۀ استند که در مزارشریف مهر و لاک شدند.
منیراحمد فرهاد، سخن‌گوی والی بلخ در این باره گفت: «دفاتر این شبکه‌ها زمانی باز خواهد شد که این‌ها تعهد کتبی به شکل رسمی به مقام ولایت بلخ و ریاست مخابرات بلخ بسپارند که مطابق گذشته به شکل بیست و چهار ساعت فعالیت می‌کنند.»
هرچند نماینده‌گان شبکه‌های مخابراتی در مزارشریف می‌گویند که به علت تهدیدهای امنیتی ناگزیر شده‌اند تا خدمات شان را شب‌هنگام قطع کنند اما فرماندۀ پولیس بلخ می‌گوید که هیچ شکایتی را در این باره دریافت نکرده‌است.
جنرال محمداجمل فائز، فرمانده پولیس بلخ در این باره به طلوع‌نیوز گفت: «در جریان شش ماه گذشته هیچ تهدید امنیتی بالای این‌ها نبوده و به ما نگفته‌اند که ما با تهدید روبه‌رو استیم. اگر به ما اطلاع می‌دادند ما حتما تدابیر امنیتی می‌گرفتیم به هر جایی که می‌بود، ولی به ما نگفتند و ما هم طبق هشداری که داده بودیم دفاتر آن‌ها را مهر و لاک کردیم.»
شنبه‌شب (۲۹سرطان) برای نخستی‌بار پس از هژده سال، خدمات شبکه‌های مخابراتی چهار شرکت خصوصی شب‌هنگام متوقف شدند و تنها شبکۀ مخابراتی «سلام» که دولتی است، فعال بود.
باشندگان مزارشریف می‌گویند که با قطع شدن خدمات شبکه‌های مخابراتی با مشکل روبه‌رو شده‌اند.

true
کلمات کلیدی :

این مطلب بدون کلمات کلیدی می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید نظر خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس ایمیل شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false