×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۷ دلو - ۱۳۹۸  
true
true
وزارت داخله از تأمین امنیت انتخابات اطمینان می دهد

قرار است پیکارهای انتخاباتی نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری، به روز یک‌شنبه (۶ اسد) آغاز شوند.
بربنیاد تقویم کمیسیون مستقل انتخابات، این پیکارها تا تاریخ سوم ماه میزان ادامه خواهند داشت و چهارم و پنجم ماه میزان دورۀ سکوت خواهد بود.
بربنیاد این تقویم، قرار است انتخابات ریاست‌جمهوری به تاریخ ششم ماه میزان در کشور برگزار شود و در آن هژده تن به شمول رییس‌جمهور غنی و عبدالله عبدالله، رییس‌اجراییه برای رسیدن به کرسی ریاست‌جمهوری رقابت خواهند کرد.
کمیسیون انتخابات، می‌گوید که قرار است نتایج نخستین این انتخابات به تاریخ بیست و هفتم ماه میزان و نتایج نهایی به تاریخ شانزدهم عقرب اعلام خواهند شد.
در همین حال، وزارت امور داخله به نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری و شهروندان کشور اطمینان می‌دهد که با برنامه‌های پلان شده، روند انتخابات را به‌گونۀ مصون تأمین امنیت خواهد کرد.
مسعود اندرابی، نامزد وزیر امور داخله در این باره گفت: «تأمین امنیت کاندید صاحبان و تأمین امنیت کمپاین‌ها و مرحلۀ روز انتخابات و مرحلۀ بعد از انتخابات که شامل انتقال مواد حساس می‌باشد و شامل آماده‌گی‌ها از بروز حملات بالای مراکز کمیسیون انتخابات می‌باشد بحث‌های همه‌جانبه صورت گرفت.»
در همین حال، حواعلم نورستانی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات از طالبان می‌خواهد که روند انتخابات را آسیب نرسانند: «این‌ها هم باید به این مراکز حمله نکنند؛ فرصت بدهند به مردم افغانستان که آن‌ها سهم فعال خودرا بگیرند و برای آیندۀ کشور خود که از طریق یک اصل دموکراسی است، تصمیم بگیرند.»
این همه درحالی است که پیش از این، نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری، یکدیگر شان را به پیکارهای پیش از وقت انتخاباتی متهم کرده‌اند.

true
کلمات کلیدی :

این مطلب بدون کلمات کلیدی می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید نظر خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس ایمیل شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false