×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۷ دلو - ۱۳۹۸  
true
true
نیروهای امنیتی از عملی سازی برنامه امنیتی انتخابات خبر می دهند

وزارت دفاع ملی و وزارت امور داخله، از ایجاد و عملی‌سازی یک برنامۀ امنیتی برای آغاز پیکارهای انتخاباتی تا پایان انتخابات ریاست‌جمهوری خبر می‌دهند.
سخن‌گویان وزارت‌های دفاع ملی و امور داخله می‌گویند که نیروهای امنیتی تمامی آماده‌گی‌ها را برای تأمین امنیت نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری و هواداران آن‌ها روی دست گرفته‌اند.
آن‌ها، اطمینان می‌دهند که نیروهای امنیتی در روند پیکارهای انتخاباتی مداخله نخواهند کرد و به‌گونۀ مسلکی به مسؤولیت‌های خودشان خواهند پرداخت.
نصرت رحیمی، سخن‌گوی وزارت امور داخله پس از چاشت روز (جمعه، ۵ اسد) در یک نشست خبری در کابل گفت: «آن ساحه و جاهایی که جلسه‌های انتخاباتی و پیکارهای انتخاباتی در آن برگزار می‌شود، تدابیر امنیتی آن‌ها بسیار خوب گرفته خواهد شد.»
قرار است پیکارهای انتخاباتی نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری، امروز یک‌شنبه (۶اسد) آغاز شود و برای در حدود دو ماه (سوم ماه میزان) ادامه داشته باشد.
در همین حال، رییسان کمیسیون‌های انتخاباتی نیز امروز در یک نشست خبری، از نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری خواستند که در پیکارهای انتخاباتی شان قوانین را رعایت کنند.
حواعلم نورستانی، رییس کمیسیون انتخابات گفت: «[نامزدان انتخابات] احکام قانون لواح مبارزات انتخاباتی و تنظیم امور مالی مبارزات انتخاباتی را در جریان مبارزات انتخابات رعایت نمایند.»
قرار است انتخابات ریاست‌جمهوری، به تاریخ ششم ماه میزان برگزار شود. در این انتخابات، هژده تن به شمول رییس‌جمهور غنی و عبدالله عبدالله، رییس‌اجراییه خود شان را نامزد کرده‌اند.
هرچند در حدود دو ماه دیگر بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مانده است اما محمد قاسم الیاسی، یک عضو کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی از مشکلات این کمیسیون سخن می‌زند: «برای روز انتخابات ما در نظر گرفتیم که به عوض هر مرکز رأی‌دهی حداقل یک نفر ناظم داشته باشیم یا دو نفر؛ یک نفر در بخش مردانه و یک نفر در بخش زنانه، حالی فعلأ دربارۀ همین ناظمین و ناظرین ما اما و اگر های زیادی وجود دارد ولی این را چه بخواهیم چه نخواهیم همین پنج هزار ناظر را استخدام می‌کنیم.»

true
کلمات کلیدی :

این مطلب بدون کلمات کلیدی می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید نظر خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس ایمیل شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false