×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱ حوت - ۱۳۹۸  
true
true
صلیب سرخ؛ گفت و گوهای صلح نقشی در کم شدن خشونت علیه غیر نظامیان نداشته است

کمیته‌ی بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد که، حملات هوایی، حملات شبانه و حملاتی که در روستاها و ساحات پرنفوس راه‌اندازی می‌شود، منجر به مرگ و معلولیت زنان، مردان و کودکانی می‌شود که هیچ نقشی در جنگ‌ها ندارد. کمیته‌ی بین‌المللی صلیب سرخ با نشر گزارشی اعلام کرده است که گفت‌وگوهای جاری صلح افغانستان شدت خشونت‌ها و تأثیر خشونت بر زندگی غیرنظامیان در این کشور را کاهش نداده است.
در اعلامیه‌ی این کمیته که اخیرا منتشر شده، به نقل از خوان‌پدرو سکارر، رییس نمایندگی مرکزی صلیب سرخ در افغانستان گفته شده است که هم‌زمان با جریان گفت‌وگوهای صلح و فرارسیدن عید سعید قربان، تدابیر درنظر گرفته شده از سوی طرف‌های درگیر برای حمایت از غیرنظامیان و ساختارهای غیرنظامی کافی نبوده است.
سکارر همچنان از طرف‌های درگیر خواسته است که کارهای بیشتری برای حفاظت از غیرنظامیان، ساختارهای غیرنظامی، مراکز صحی و کارمندان صحی انجام دهند. در اعلامیه‌ی کمیته‌ی بین‌المللی صلیب سرخ آمده است که حملات هوایی، حملات شبانه و حملاتی که در روستاها و ساحات پرنفوس راه‌اندازی می‌شود، منجر به مرگ و معلولیت زنان، مردان و کودکانی می‌شود که هیچ نقشی در جنگ‌ها ندارد. به نقل از اعلامیه، همچنان در این نوع حملات، بیشتر خانه‌ها، مساجد، مکاتب، مارکیت‌ها و مراکز صحی هدف قرار گرفته‌اند.
رییس نمایندگی مرکزی صلیب سرخ در افغانستان گفته است: «توجه کمی به رنج افراد ملکی صورت گرفته است. آن‌ها باید همیشه مورد حمایت و احترام باشند».
در اعلامیه‌ی کمیته‌ی بین‌المللی صلیب سرخ همچنان گفته شده است که گراف حمله به کارمندان و مراکز صحی نیز افزایش یافته، چنانچه تنها در شش ماه اول سال جاری میلادی ۵۹ حمله به مراکز و کارمندان صحی صورت گرفته است.
در اعلامیه از طرف‌های درگیر خواسته شده است که «اجازه بدهند که افراد مریض به خدمات صحی دسترسی بدون مانع داشته باشند، بدون این‌که وابستگی‌های آن‌ها در نظر گرفته شود».

true
کلمات کلیدی :

این مطلب بدون کلمات کلیدی می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید نظر خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس ایمیل شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false