×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱ حوت - ۱۳۹۸  
true
true
تجاران در پاکستان بر علیه افزایش مالیه اعتصاب عمومی کردند

اعتصاب سراسری هزاران بازرگان و دکانداران در کراچی، لاهور، کویته و بخش‎های دیگر پاکستان روز سه‌ شنبه (۷ عقرب) علیۀ افزایش مالیات، آغاز شد. رسانه ‎های پاکستانی می‌ گویند که تمامی بازارهای بزرگ در این بخش‌ ها، بسته شده‌ است.
این اعتصاب‎ ها در حالی صورت می‌ گیرد که صندوق بین ‎المللی پول در ماۀ گذشته، برای پاکستان شش بیلیون بستۀ قرض را تأیید کرد و در بدل آن از این کشور خواسته تا درآمده‎ های مالیاتی را بسیج کند، اما تاجران و دکانداران با این کار، مخالف استند.
مسؤول اتحادیه بازرگانان پاکستان در لاهور، گفت که حکومت پاکستان می‎ خواهد تا رأی دهنده ‎گان را، عصبانی کند. نعیم میر افزود: “نرخ تخفیف را افزایش داده‎است… و این حکومت با پالیس‌ های اقتصادی خود، زند گی مردم عادی را بدتر کرده‎ است.” همچنان عتیق میر، رییس بازرگانان کراچی دراین بازه گفت: “این سیستم مالیاتی، مرگ خواهند آورد.”
بر بنیاد این اقدامات تازه، کسی که می‎ خواهد جنسی به قیمت ۵۰ هزار کلدار پاکستانی بخرد، ورق خرید داده شود تا بربنیاد آن، از او مالیات گرفته شود. حکومت عمران خان که با هفت درصد کسر بودیجه رو به‌رو است، می‌ خواهد که اقتصاد ورشکسته شدۀ این کشور را نجات دهد و به همین منظور، مالیات بیشتر بر بازرگانان، وضع کرده‌است.

true
کلمات کلیدی :

این مطلب بدون کلمات کلیدی می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید نظر خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس ایمیل شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false