×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۴ عقرب - ۱۳۹۸  
true
true
تفاوت دو کشور همسایه؛ افغانستان در رده دوم ناامن ترین کشور و تاجیکستان در رده دوم امن تریک کشور جهان

نهاد گلوپ، گزارش تازۀ خود را که براساس مصاحبه با نزدیک به ۱۵۲ هزار نفر در ۱۴۲ کشور و منطقه تهیه کرده، روز پنجشنبه (۷ آکتوبر – ۱۶ عقرب) منتشر کرد.
در تهیۀ این گزارش، از حدود ۱۰۰۰ نفر در هر کشور در مورد میزان اعتماد شان نسبت به نیروهای پولیس، احساس امنیت شبانه و اینکه آیا در ۱۲ ماه گذشته مورد حمله و یا سرقت قرار گرفته اند یا نه، پرسیده شده است.
براساس جواب به این سوال‌ها، افغانستان تنها ۳۸ امتیاز گرفته و در پایین‌ترین جایگاه، پس از ونزویلا قرار گرفته است.
نهاد گلوپ در جزییات این آمار نوشته است که تنها ۱۳ فیصد مصاحبه‌شونده گان در افغانستان گفته اند که از امنیت شبانۀ خود مطمین استند و تنها ۲۲ فیصد گفته اند که به نیروهای پولیس اعتماد دارند.
براساس این آمار، ۵۰ فیصد مصاحبه‌شونده گان در افغانستان گفته اند که در جریان سال ۲۰۱۸ پول و یا اموال‌شان به سرقت رفته و ۲۹ فیصد دیگر نیز گفته اند که مورد حمله قرار گرفته اند.
مسوولان نهاد گلوپ گفته اند که در هر کشور با حدود ۱۰۰۰ نفر بالاتر از سن چهارده مصاحبه کرده اند. این مصاحبه‌ها در مواردی رو در رو و در موارد دیگر، از طریق تلیفون انجام شده است.
در این گزارش، سنگاپور، با ۹۷ امتیاز، تاجکستان با ۹۴ امتیاز و امارات متحدۀ عربی با ۹۳ امتیاز، جایگاه اول تا سوم را در رده‌بندی امنیت و مصوونیت جهانی به دست آورده اند.

true
کلمات کلیدی :

این مطلب بدون کلمات کلیدی می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید نظر خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس ایمیل شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false