×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۰ قوس - ۱۳۹۸  
true
true
حکومت افغانستان می گوید نشست صلح بجنگ هنوز مشخص نشده است

وزارت خارجۀ افغانستان، می‌گوید که تاکنون تاریخ روز برگزاری نشست صلح در بیجنگ نهایی نشده‌است.
این نشست که یک نشست میان افغانان گفته شده‌است، قرار بود در اواخر ماه گذشتۀ میلادی در بیجنگ، پایتخت چین، برگزار شود، اما بدلایلی به تعویق افتاد. منابع، می‌گویند که در این نشست نماینده‌گان حکومت افغانستان، طالبان و سیاسیون افغانستان شرکت خواهند کرد.
حکومت افغانستان، هفتۀ پیش اعلام کرد که هیئتی را تشکیل داده‌است تا به نماینده‌گی از کابل به این نشست شرکت کند.
گران هیواد، سخن‌گوی وزارت خارجۀ افغانستان روز (شنبه، ۲۵عقرب) در یک نشست خبری، دربارۀ این نشست گفت: «به‌زودی تاریخ و لیست اشتراک کننده‌ها خدمت شما اعلان خواهد شد … تاریخ نهایی نیست تاهنوز.»
در همین حال، رییس و شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان، می‌گویند که هیچ نشستی دربارۀ صلح، بی‌حضور و تأیید مجلس نماینده‌گان مشروعیت نخواهد داشت.
میررحمان رحمانی، رییس مجلس نماینده‌‌گان در این باره گفت: «نه من هیئت را تعیین کردم و نه کسی با من مشوره کرده. و از صلح هم، همین چیزی که از تلویزیون‌ها و دنیای مجازی خبر شدیم، من دیگر چیزی خبر ندارم.»

اما، یکی از کارهایی‌که قرار بود برای زمینه‌سازی برای گفت‌وگوهای صلح انجام شود، مبادلۀ انس حقانی و دوتن دیگر از اعضای گروۀ حقانی در برابر دو استاد دانشگاۀ امریکایی افغانستان بود – کاری‌که تاکنون صورت نگرفته‌است.
در حالی که طالبان، امریکا را در تبادله نشدن انس حقانی و دو عضو دیگر گروۀ حقانی به کوتاهی متهم می‌سازند، اما حکومت افغانستان می‌گوید که این سه عضو گروۀ حقانی هنوز هم در بند حکومت است و رعایت نشدن شرایط تبادله از سوی طالبان باعث معطل شدن تبادله زندانیان شده‌است.

true
کلمات کلیدی :

این مطلب بدون کلمات کلیدی می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید نظر خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس ایمیل شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false