×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۹ جدی - ۱۳۹۸  
true
true
واکنش ها در مورد اتهام جنسی کودکان در لوگر

نشر گزارش سوء استفادۀ جنسی از کودکان در ولایت لوگر، با واکنش‌های گوناگونی روبه‌ شده‌است.
از این میان، نماینده‌گان مجلس در نشست عمومی روز (شنبه،۲۵عقرب) این نهاد، بحث داغی در این باره داشتند. شماری از نماینده‌گان به‌شمول رییس مجلس، سوء استفاده جنسی از کودکان در مکتب‌های لوگر را «وحشت‌ناک» توصیف کردند و خواهان به کیفر رساندن عاملان این سوء استفاده‌ها شدند.
میررحمان رحمانی، رییس مجلس نماینده‌گان در این باره گفت: «اخباری که مبنی‌بر تجاوز جنسی [بر کودکان] در معارف لوگر اخبار[نشر] شد واقعأ وحشتناک بود.»
نذیراحمد حنفی، عضو مجلس نماینده‌گان نیز در این باره اظهار داشت: «قضیۀ لوگر و شبیۀ آن… عادی نیست. کسی که دوبار فعل لواط را انجام دهد مستحق اعدام است.»
دو روز پیش، محمد موسی محمودی، رییس جامعۀ مدنی ولایت لوگر در گفت‌وگو با طلوع‌نیوز، ادعا کرد که در یک پژوهشی که او از شش مکتب در این ولایت انجام داده‌است، روشن شده‌‎است که بر ۵۵۰ دانش‌آموز تجاوز جنسی شده‌است.
شماری دیگر از اعضای مجلس نماینده‌گان اما ادعاهای سوء استفاده‌های جنسی از کودکان را در لوگر نادرست می‌دانند.
سید احمد خادم، عضو مجلس نماینده‌گان بیان داشت: «بعضی از کشورها، بعضی از شبکه‌های تبلیغاتی، کوشش می‌کنند این ملت قهرمان و بزرگ را نابود کنند.»
لیلما حکمی، عضو دیگر مجلس نماینده‌گان نیز افزود: «چند نفر از کمیسیون معارف و امنیت داخلی و چند نفر از اعضای همان ولایت اشتراک کنند برای بررسی این رویداد – ضرور نیست که ما سارنوالان و دیگر جاها را تقسیمات کنیم.»

در همین حال، شماری از باشنده‌گان ولایت لوگر، امروز در مرکز این ولایت گردهمایی را راه‌اندازی کردند.
این معترضان، پژوهش جامعۀ مدنی این ولایت دربارۀ سوء استفادۀ جنسی از کودکان را رد می‌کنند و می‌گویند که در این باره باید توضیحات داده شود.
سید داوود هاشمی، یکی از این معترضان گفت: «این کاملأ بی اساس و دروغ است و هرکسی که گفته و کرده، بخاطر منافع شخصی خودش گفته‌است.»
از سویی دیگر، کمیسیون مستقل حقوق‌بشر افغانستان، از وزارت امورداخله می‌خواهد تا امنیت کسانی را که این اتهام‌ها را همه‌گانی ساخته‌اند تأمین کند.

true
کلمات کلیدی :

این مطلب بدون کلمات کلیدی می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید نظر خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس ایمیل شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false