×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۹ جدی - ۱۳۹۸  
true
true
ترمپ سه سرباز امریکایی متهم به جنایت جنگی را عفو کرد

دونالد ترمپ، روز گذشته از اختیارات خود برای عفو سه نظامی امریکایی متهم به جنایت جنگی در افغانستان و سوریه استفاده کرد.
کلینت لورنس و متیو گلستاین دو نظامی امریکایی در افغانستان و ادوارد گالاگر عضو دیگر اردوی ملی ایالات متحده در سوریه مشمول عفو ترمپ قرار گرفته‌اند.
کلینت لورنس در سال ۲۰۱۲ در افغانستان به نیروهای خود دستور داده بود با سلاح سنگین به سه فرد ملکی موترسایکل سوار افغان فَیر کنند. در اثر این اقدام، دو موتورسایکل سوار کشته و دیگری زخم برداشت.
این نظامی امریکایی پس از محاکمه مجرم شناخته شده و در حال گذراندن ۱۹ سال حکم زندان خود بود، اما با عفو ترمپ از زندان آزاد شد.
متیو گلستاین دیگر نظامی امریکایی متهم به کشتن یک عامل انتحاری طالبان در سال ۲۰۱۰ قرار بود ماه دیگر محاکمه شود، اما این دستور رییس جمهوری امریکا وی را از ادامه محاکمه رها کرد.
او در سال ۲۰۱۱ به کشتن عامل طالبان اعتراف کرد، اما اردوی امریکا پس از تحقیقات وی را تبرئه و دوسیه‌اش را مختومه کرد.
با این حال، گلستاین در سال ۲۰۱۶ بار دیگر این موضوع را در مصاحبه‌ای با فاکس‌نیوز پیش کشید که منجر به بازگشایی دوسیه وی در محاکم امریکایی شد.
گالاگر سومین نظامی مورد عفو ترمپ، در مرکز دوسیه‌ای جنجالی قرار داشت. او متهم به قتل بود اما در نهایت در یک فقره عکس انداختن با جسد یک جنگجوی داعش گناهکار شناخته شد که در نهایت منجر به خلع درجه وی شد.
با عفو رییس جمهوری امریکا، گالاگر درجه خلع شده خود را باز یافت.
دخالت ترمپ در محاکمه و محکومیت این نظامیان متهم به جنایت جنگی دو هفته پس از آن صورت می‌گیرد که یکی از مجریان شبکه محافظه‌کار و حامی ترمپ فاکس‌اندفرندز از وی درخواست عفو برای آن‌ها کرده بود.

true
کلمات کلیدی :

این مطلب بدون کلمات کلیدی می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید نظر خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس ایمیل شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false