×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۰ قوس - ۱۳۹۸  
true
true
انتقاد مجلس نمایندگان از حاضر نشدن همایون قیومی در مجلس

حاضر نشدن همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه برای پاسخگویی به مجلس نماینده‌گان با انتقاد تند شماری ازاعضای این مجلس روبه رو شده است.
هرچند، مجلس آقای قیومی را از بهر پاسخگویی دربارۀ آن چه که حیف‌ومیل شدن شش میلیارد افغانی در قطعیه سال ۱۳۹۷ می گوید به نشست امروز فرا خوانده بود، اما او بنابر آنچه که مشغولیت‌ها گفته است، در این نشست حاضر نشد.
اعضای مجلس پاسخگویی ظاهر همدرد معین مالی وزارت مالیه را به جای قیومی نپذیرفتند و تاکید کردند کسانی که درحیف‌ومیل این پول‌ها دست داشته اند ، باید خاین ملی معرفی شوند.
عبدالستار حسینی، عضو مجلس نماینده‌گان در این باره گفت: «باید خود وزیر مالیه بیاید این جا، ما کسی دیگری را نه می پذیریم، این دیدگاه خود من است، بخاطریکه در سرتاسر افغانستان تمام گمرکات چور است چور.»
محمود خان، عضو مجلس نماینده‌گان گفت:«در وزارت مالیه کسانی است که در ریاست جرایم سنگین سه دوسیه دارند.»
عظیم محسنی، رییس کمیسیون مالی مجلس نماینده‌گان می‌گوید که سرپرست وزارت مالیه باید پاسخ بدهد که چرا پس ازتصویب قطعیه سال ۱۳۹۷ ازسوی مجلس نماینده‌گان در کود ۹۱ دست کاری شده است.
محسنی افزود:«در کود ۹۱ یک میلیارد و سه صدمیلیون است در جریان سال یک میلیارد هفت صدو بیست میلیون افغانی انتقال شده به این کود اضافه شده است.»
برخی از اعضای دیگر مجلس به این باور استند که اگر سرپرست وزارت مالیه به مجلس حضور نیابد باید به سارنوالی معرفی شود.
محمد علی یار زاده، عضو مجلس نماینده گان گفت:«کسانیکه، ادارات که و مسوولین که از اصول نامه بودیجه تخلف کرده اند، این‌ها باید به دلیل ارتکاب جرم به لوی سارنوالی معرفی شود.»
پس از بحث‌های فراوان فیصله شد تا یک فرصت دیگر داده شود وهمایون قیومی به نشست روز شنبه مجلس حضور یابد.
پیش از این وزارت مالیه اطمینان داده بود که در هماهنگی با اداره عالی بررسی از قطعیه سال مالی ۱۳۹۷ به گونه بی طرفانه حساب خواهد داد.

true
کلمات کلیدی :

این مطلب بدون کلمات کلیدی می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید نظر خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس ایمیل شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false